TÜRKAV’da Kamil ÇONKOR dönemi « KASTAMONU SOZCU GAZETESİ

GÜNDEM">
SON DAKİKA

TÜRKAV’da Kamil ÇONKOR dönemi

Bu haber 14 Haziran 2022 - 6:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı Şubesi’nde (TÜRKAV) görev değişimi yaşandı. Mevcut Başkan Hamdi Özden görevi Kamil Çonkor’a devretti.

Devir teslim törenine TÜRKAV Genel Başkanı Ebubekir Korkmaz ve genel merkez yöneticileri, MHP İl Başkanı Emin Çınar ve yönetimi, MHP Merkez İlçe Başkanı Ayhan Özmen ve yönetimi, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yurt, Ülkü Ocakları İl Başkanı Fatih Yiğit ve yönetimi, MHP il Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Meclisi Üyeleri, Kamu-Sen Şube Başkanı Nedim Afacan ve Kamu-Sen’e bağlı sendikaların şube başkanları, Türk Ocağı Başkanı M. Serhat Yılmaz, Kutlu Bilgi Derneği Başkanı Ahmet Emiralioğlu, Atabeygazi Mehteran Derneği Başkanı Metin Ekici, Şeyh Şaban-ı Veli Kültür Vakfı Başkanı Mehmet Çifçi, TÜRKAV üyeleri ve çok sayıda misafir katıldı.

“SÖZÜMÜZÜN ARKASINDA DURMAYA ÇALIŞTIK”

Programda veda konuşması gerçekleştiren TÜRKAV Şube Başkanı Hamdi Özden; “3 yıllık başkanlık döneminde rahmetli Başbuğumuzun emaneti olan TÜRKAV başkanlığını devraldığımız andan itibaren bayrağı yere düşürmeden, lekelemeden hizmet etmeye çalıştık. Vefa ülkücü bir erdemdir düsturundan hareketle elest bezminde Rabbimize verdiğimiz sözümüzün arkasında durmaya çalıştık. Dini değerlerimizi, milli değerlerimizi ve vatana sadakati parola kabul ederek hareket etmeye gayret ettik. Köklerine sahip çıkamayan milletler göklere çıkamazlar diyerek gelenekten geleceğe köprü kurmaya ve geleceğin büyük Türkiye’sinin hayallerini kurduk. Yaptığımız faaliyetlerde emeği geçen yönetim kurulu üyelerine ve bizleri her daim destekleyen TÜRKAV Genel Başkanımıza ve yönetimine teşekkür ediyorum” dedi.

“ÜLKÜCÜ HAREKETİN FİKİR SİSTEMİDİR”

TÜRKAV Genel Başkanı Ebubekir Korkmaz ise; “Kastamonu TÜRKAV bizim diğer şubelerimize örnek olarak gösterdiğimiz ve çalışmalarından memnun olduğumuz bir şube. Bu sebeple tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bizler göreve geldiğimizden beri tebessüm, çılgınlık, vefa, sadakat, liyakat ve cesaret ülkücü bir erdemdir diyerek bu değerleri ön plana çıkarttık. Gerek Türk Dünyası’nın, gerek İslam aleminin gerekse insanlık âleminin umudu ülkücü hareketin fikir sistemidir. Türk İslam Medeniyetinin yeniden dünyaya önder olması için yeterli birikimimiz mevcuttur. Bu düşüncelerle yeni görev alan arkadaşlara başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Daha sonra TÜRKAV Genel Başkanı Ebubekir Korkmaz, TÜRKAV Şube Başkanı seçilen Kamil Çonkor’a görevlendirme belgesi ve görevini devreden Hamdi Özden’e de teşekkür plaketi takdim etti.

“BİZİM TARAFIMIZ DA DURUŞUMUZ DA NETTİR”

TÜRKAV Şubesi Yeni Başkanı Kamil Çonkor ise; “Asaletini binlerce yıllık tarihinden, gücünü şehitlerinden, fikrini Başbuğundan alan, sadakati yalnız Allah’a, milletine ve devletine olan yiğit ülküdaşlarım! Memurların ocağına, asaletin kucağına, sadakatin otağına hoş geldiniz, şeref verdiniz! Böyle özel bir günde bizleri bir araya getiren Rabbime hamd, Efendimize (S.A.V) selam olsun. Dava kutluysa uğrunda çekilen çile de kutsaldır dedik daha çocuk yaşta bu davaya gönül verdik. Bu davanın mensupları Tabutlukları, Mamakları, C-5’leri Yusufiye bildi ve bu uğurda gülerek giydiği kefenlerle uçmağa vardı. Biz de onların ardından her karış toprağı şehitlerimizin kanlarıyla sulanan bu cennet vatanı emperyalistlere, hainlere, bölücülere, iş birlikçilerine teslim etmeyeceğiz, başaracağız diye yeminler ederek söz verdik. Milliyetçi Türkiye ve Turan sohbetleriyle Turan hayalleriyle gecelerimizi sabah ettik. Bizim neslin en büyük imtihanı ise bizden görünen, okulda, iş yerinde, sokakta caddede, her yerde karşımıza çıkan Fetöcülerle oldu. Yıllarca milletimizi uyarmaya, uyandırmaya çalıştık ancak milletimiz gerçekleri 15 Temmuz musibeti ile görebildi. Ve bugünlere geldik. Şimdi, Önümüzde 2023 gerçeği var. 15 Temmuz’un rövanşını almak isteyen bütün hainler aynı safta toplanmış bekliyor. Diğer tarafta ise Türk milletinin gelecek 100 yılını inşa etmek için gece gündüz çalışan vatanseverler. Bu anlamda 2023; hak ile batılın, küfür ile imanın savaşı olacaktır. Bu noktada dün, bu gün, yarın ve hatta kıyamete kadar bizim tarafımız da, duruşumuz da nettir, bellidir. İşte böyle kritik bir süreçte bana layık görülen Vakıf Başkanlığı görevi için hepinize teşekkür ederim. Yükümün ne kadar ağır, sorumluluğumun ne kadar büyük olduğunun farkındayım. Ama kutlu davamız ve teşkilatımız bana güç veriyor. İşte sayın genel başkanım, Devletin Asil Evlatlarının yol başçısı Kıymetli Ebubekir başkanım buraya kadar teşrif ettiler. Onların Türkiye’yi karış karış dolaşması, azim ve gayretleri bize cesaret veriyor, aşkımızı, şevkimizi, enerjimizi artırıyor; kararlılığımızı pekiştiriyor. Allah kendilerinden razı olsun. Burada büyük bir teşekkürü de Hamdi Başkanım hak ediyor. Türlü sıkıntıları arasında omuzladığı bu ulvi görevi hakkıyla yerine getirdiği için, elimizin kolumuzun bağlandığı salgın sürecini sosyal medya ve TV programları gibi alternatif programlarla fırsata çevirdiği için, vakfımızın gülen yüzü olduğu için ve yaptığı bütün hizmetleri için kendisine gönülden teşekkür ediyorum. Allah kendisinden razı olsun. Hamdi başkanımın şahsında şu an aramızda bulunan bulunmayan bütün önceki dönem başkanlarımıza da davamız adına yaptıkları hizmetlerinden dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyor, hayırlı uzun ömürler diliyorum. Rabbim hepsinden razı olsun” dedi.

“FİKİR VE ÖNERİLERİNİZE HER ZAMAN AÇIK OLACAĞIZ”

Çonkor son olarak; “Cennet mekân Başbuğumuz diyor ki; ‘Kendinizi küçük görmeyiniz. Sizler büyük kuvvetsiniz. Vazifenizi hiçbir zaman unutmayınız. Kuvvet birliktir. Davamızın geleceği birliktedir. Birlik-beraberlik içinde olmaktır.’ Bu düsturdan hareketle, Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da TÜRKAV olarak milliyetçi ülkücü teşkilatlarımızla birlik beraberlik içinde milletimizin dertleriyle dertlenip gece gündüz çalışacağız. Şikâyet etmeye değil çözüm üretmeye daha çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemdeyiz. Bu sebeple her zaman istişare, az laf, çok iş yapmaya niyet ediyoruz. TÜRKAV olarak Kastamonu’muzun ihtiyacı olan sosyal kültürel milli manevi programlarımıza yenilerini katarak devam edeceğiz. Kamu kurumlarında çalışan, ülkücülüğünden taviz vermemiş dava arkadaşlarımızı aramıza katarak üye sayımızı artıracağız. Fikir ve önerilerinize her zaman açık olacağız. Teşkilatımızın siz değerli üyelerini her zaman kutlu ocağımıza, samimi yuvamıza memleket kokulu sohbetler eşliğinde çay içmeye bekleriz. Şahsım ve Yönetim kurulum adına kutlu bayrağı devraldığımız bu özel günde bizleri yalnız bırakmayan ve bu günü gerçekten özel kılan sayın genel başkanım başta olmak üzere, genel merkez yöneticilerime, tüm teşkilat başkanlarıma ve şu salonu dolduran siz gönül dostlarıma, ülküdaşlarıma, dava arkadaşlarıma canı gönülden teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. Birliğimiz, dirliğimiz daim; vatanımız, milletimiz ve devletimiz kaim olsun. Var olsun teşkilat, var olsun ülkücü hareket, var olsun devletin asil evlatları. Ne Mutlu Türküm Diyene…” ifadelerini kullandı.  (Haber Servisi)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.