Sancaktaroğlu’ndan promosyon bilgilendiremsi « KASTAMONU SOZCU GAZETESİ

GÜNDEM">
SON DAKİKA

Sancaktaroğlu’ndan promosyon bilgilendiremsi

Bu haber 06 Ocak 2023 - 7:36 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Şube Başkanı Orhan Sancaktaroğlu, banka promosyonların güncellemesi için İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ihale hazırlıklarının başlatıldığını duyurdu.

Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Orhan Sancaktaroğlu açıklamasında; “3600 Ek Gösterge, Öğretmenlik Kariyer Basamakları, Sözleşmelilerin Kadroya Geçirilmesi ve 2023 Ocak memur maaşlarının belli olmasının ardından gözler bankaların vereceği promosyon miktarlarına çevrilmiştir. Bilindiği üzere ilimiz genelinde her ilçe milli eğitim müdürlüğü kendi bünyesindeki öğretmen ve memurları için promosyon antlaşmaları için ihaleye çıkmaktaydı. Merkez ilçede ise iki gruba ayrılan öğretmen ve memur sayıları için il milli eğitim müdürlüğü tarafından farklı zamanlarda ve farklı sürelere sahip promosyon anlaşmaları imzalanıyordu. Geçtiğimiz mayıs ayında merkez ilçede halk bankası ile 4 yıllığına imzalanan promosyon antlaşması rekor olarak ilan edilmişti. Fakat artan enflasyon oranlarına göre güncellenen memur maaşlarına paralel olarak promosyon antlaşmalarının da güncellenmesi gerektiğini Ağustos ayı içerisinde İl Milli Eğitim Müdürlüğüne resmi yazıyla ilk defa Eğitim Bir Sen Kastamonu Şubesi olarak bildirmiştik. Ayrıca banka promosyon antlaşmalarının tüm ildeki eğitim çalışanlarını kapsayacak biçimde yapılmasının faydalı olacağını ve ilçelerde bulunan öğretmen ve memurlarında promosyon ücretlerine katkı sağlayacağını belirtmiştik. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından da bu görüşümüz uygun görülerek ilçelerle birlikte ihaleye çıkılması yönünde çalışmalar başlatılmıştır. Merkez ilçede 2020 yılında Ziraat Bankası ile 3 yıllığına imzalanan promosyon anlaşması süresinin sonuna gelindiği şu günlerde, promosyon sürecine olan ilgi ve takibimizin her zaman üyelerimizin menfaatin için çalıştığımızın bir göstergesi olarak görülmelidir” dedi.

BANKA PROMOSYONU SÜRECİNE YÖNELİK ÖNGÖRÜLER

Sancaktaroğlu, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün planlaması ve idare ile olan temasların sonucunda banka promosyonu sürecine değinerek; 2023 Ocak ayı maaşının kesinleşmesi, promosyon kapsamına giren kişi ve toplam ücretin ortaya çıkmasıyla birlikte 20 Ocak’tan itibaren promosyon antlaşmasının bütün ilde görev yapan eğitim çalışanlarını kapsayacak şekilde genişletilmesini; yine Milli Eğitim Müdürlüğü’nün HalkBank ile güncel rakamlar üzerinden yapacağı değerlendirmeler üzerinden, Mayıs ayı içerisinde merkez ilçede yapılan promosyon anlaşmasında belirlenen rakamın, ihale edilmeden güncellenmesi ve aradaki farkın eğitim çalışanlarına ödenmesi, bunun mümkün olmaması veya rakamın yeterli olmaması durumunda ise mevcut antlaşmanın iptal edilip, diğer gruba dahil edilerek toplu olarak ihaleye bu gruptaki eğitim çalışanların da ek bir kazanım elde edebilmelerinin yolunun arandığı ifade etti.

Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Orhan Sancaktaroğlu kazanımın olduğu yerde Eğitim-Bir-Sen’in olduğunu, eğitim çalışanlarını ilgilendiren her meselede olduğu bibi promosyonla ilgili olarak da takip ve katkılarının süreceğini, en kısa sürede bu konuyla ilgili sonuca ulaşılması için çalışma yapıldığını söyledi. (Haber Servisi)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.