KGD’DEN KAVAKLIGİL’E ZİYARET « KASTAMONU SOZCU GAZETESİ

GÜNDEM">
SON DAKİKA

KGD’DEN KAVAKLIGİL’E ZİYARET

Bu haber 24 Ocak 2023 - 8:42 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kastamonu Gazeteciler Derneği (KGD) Başkanı İzzet Sarı ve yönetimi, Tosya Basın mensupları ile birlikte Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil’i makamında ziyaret etti. Ziyarette dernek başkanı İzzet Sarı Kastamonu gazetecileri ve Tosya Basın mensupları adına Kavaklıgil’e günün anısı olarak çeşitli hediyeler verdi.

Kavaklıgil nezaket ziyaretinden dolayı teşekkür ederek; “Kastamonu ve Tosya basınına yeni güç ve güven getiren bu yeni oluşumdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Basın bizim için çok önemli ve kamu hizmeti veren adeta bizlerin mesai arkadaşları. Bu anlamda Tosya Belediyesi olarak her zaman sizlerin yanınızdayız. Sizlerin yeni kurmuş olduğunuz derneğinizde başarılı çalışmalar diliyorum” dedi.

“İKİ PROJENİN TOPLAM MALİYETİ 20 MİLYON TL’DİR”
Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil makamda yapılan ziyaret sonrasında gazetecilere belediyenin yapmış olduğu tamamlanan ve devam eden projeleri yerinde gösterdi. Şehirlerarası Otobüs Terminali ve Galericiler Sitesi hakkında bilgi veren Başkan Kavaklıgil; Sekiz yazıhane on perondan oluşmaktadır. İçerisinde lavaboları mescitleri ve bir adet de restorandı bulunmaktadır. Şehrin ihtiyacını uzunca bir süre karşılayacak olan bu otogar ile şehrin ulaşımını kolaylaştırırsak ilçe ekonomisine katkı sunmayı hedeflemekteyiz. Galericiler Sitesi 12 dükkân üzerine kurulmuştur. Dükkanların oturumları 100 metre² olup asma tavanlarıyla birlikte toplamda 150 metre karedir ve galericilik mesleğini yapacak olan vatandaşlarımız için standartlarına uygun bir şekilde yapılmıştır. İki tesisimizin toplam oturum alanı 12 dönümdür. İlçe ekonomisine katkı sunarak otogar yanında yer alması araç alım satımı için şehir dışından gelen vatandaşlarımız için cazip olacaktır. İki projenin toplam maliyeti 20 milyon TL’dir” dedi.

“4 MİLYON TL’YE YAKIN ELEKTRİK ENERJİSİ TASARRUFUMUZ OLACAK”  
Yapımı devam eden içme suyu arıtma tesisini yerinde gösteren Tosya Belediye Başkanı Kavaklıgil; “Tosya Belediye Başkanlığı insani tüketim amaç su arıtma sistemi 1’inci Otomatik Elek Filtrasyon, 2’nci Turbidex Bulanıklık Giderici Filtrasyon Sistemi, 3’üncü Karbon Filtre Sistemi 4’üncü Yumuşatma ünitesi olmak üzere 4 ana unsurdan oluşmaktadır.  500 metre kare kapalı alanı olmak üzere 3 bin 700 metre kare alana yerleşmektedir eklentileri ile beraber yaklaşık olarak 55 bin nüfuslu şehrin su ihtiyacını karşılayacak şekilde planlanmıştır. Özellikle yıllardır Kireç oranı yüksek bir su ile yaşamını sürdüren ilçe halkımız; proje hayata geçtikten sonra kireçten tamamen kurtulacaktır. Arıtma tesisimiz hizmete girdiğinde yıllık mevsim şartlarına göre 4 milyon TL’ye yakın elektrik enerjisi tasarrufumuz olacaktır. Projenin toplam maliyeti 15 milyon TL’dir” ifadelerini kullandı.

“VATANDAŞIN HİJYENİK GIDAYA ULAŞMASI SAĞLANACAK”
Hayvan pazarı modern mezbaha projesi ile ilgili de bilgi veren Kavaklıgil; “Hayvan pazarı modern mezbaha ve sosyal tesisin yapıldığı alanın toplamı 15 bin metre karedir. 450 metre karesi padoklar hariç modern mezba kurulum kapalı alanıdır. Padokları ile beraber 750 metre kare kapalı alana sahip olacaktır. İlçe ve bölge hayvancılığının gelişmesine önemli katkı sağlayacaktır ayrıca bölge ve ilçe üreticilerinin devlet teşviklerinden yararlanması için yapılan tesisler çok önemlidir. Hizmet sağladığı nüfusunda daha sağlıklı ve hijyenik gıdaya ulaşması sağlanacaktır. Modern hayvan pazarı bin 500 büyük baş 550 küçükbaş kapasite de olacaktır. Hizmete girdiğinde alt yapısı ve sosyal tesisi ile üretici taleplerini gerçek manada karışlayan bir tesis olarak ilçemize ve bölgemize hizmet verecektir. İlçe ekonomisine dolaylı katkıları ve üreticilerimize doğrudan katkıları düşünüldüğünde modern hayvan pazarı ve mezbahanın ne kadar önemli bir yatırım olduğu görülmektedir. Projenin toplam maliyeti 18 milyon TL’dir” dedi.

“ŞEHİR EKONOMİSİNE KATKIDA SAĞLAYACAK”
Devam eden diğer çalışmalara ile ilgili de bilgilendirmede bulunan Volkan Kavaklıgil; “İlçemiz için çok önemli eksikliklerden biri olan bu yatırım sayesinde hem yazın hem de kışın vatandaşlarımız ve özellikle gençlerimiz yüzme sporunu yapabilecektir. Ayrıca teknik özellikleri bakımından ulusal müsabakalara da ev sahipliği yapabileceğimizden ayrıca ilçe tanıtımı ve ekonomisine de katkı sunacaktır. Projenin toplam maliyeti 20 milyon TL’dir. İlçemizin gelişimine yönelik olarak şehrin orta kısmında kalan giyim pazarını yeni haliyle günün teknolojisine ve şehir estetiğine uygun bir şekilde kapalı hale getirmiş bulunmaktayız. Toplamda 2 bin 500 m2 kapalı alan olacak yeni kapalı giyim pazarı ayrıca şehir ekonomisine katkıda sağlayacaktır. Projenin toplam maliyeti 5 milyon TL’dir. İlçemizin en önemli mesire alanlarından biri olan Üç Olukları Mesire Alanı içeresinde 100 adet kamelya, 100 adet mangal ocağı, yürüyüş ve bisiklet parkurları, çocuklar için yeni oyun grupları ile büyütülecek tam donanımlı bir spor, sosyal tesis alanı ve mesire alanı haleni gelecektir. Projenin toplam yaklaşık maliyeti 10 milyon TL’dir. Bin 500 kişilik seyirci kapasitesi ve içerisinde 8 adet farklı salon sporunun yapılabileceği salon ile bölgenin önemli spor merkezlerden biri olacaktır. Toplamda 20 dönüm üzerine kurulacak olan bu tesisin arsa alımları belediyemiz tarafından yapılmış olup şubat ayı içerisinde yapım ihalesine çıkmak için hazırlanmaktayız. Projenin toplam yaklaşık maliyeti 60 milyon TL’dir” şeklinde konuştu.

Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil 2022-2023 yılı içinde devam eden ve tamamlanması planlanan projelerin toplam değerinin 200 milyon TL’yi bulacağını ve ilçeye bu hizmetleri kazandırırken borçlanmaya gidilmeden öz kaynaklar ile bu işi yaptığını söyledi.

Kastamonu Gazeteciler Derneği’nin Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil’e yaptığı ve gün boyunca devam eden ziyaret akşam saatlerinde sona erdi. Y.A.D.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.