ERBİLGİN’DEN OSMAN NURİ CİVELEK’E: “Belediye’yi, Osman ağanın çiftliğine dönüştürmüş durumda” « KASTAMONU SOZCU GAZETESİ

GÜNDEM, SİYASET">
SON DAKİKA

ERBİLGİN’DEN OSMAN NURİ CİVELEK’E: “Belediye’yi, Osman ağanın çiftliğine dönüştürmüş durumda”

Bu haber 09 Ocak 2023 - 8:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, partililerle beraber Azdavay Belediye Başkanlığı binası önünde basın açıklaması yaptı. Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek’in, oğlu Türker Civelek’i belediyede işe yerleştirdiğini söyleyerek tepki gösterdi.

Basın açıklamasına, CHP Parti Meclisi Üyesi ve Milletvekili Hasan Baltacı, CHP Azdavay İlçe Başkanı Murat Karaburuk, CHP Azdavay İl Genel Meclisi Üyesi Muzaffer Pamir ve partililer katıldı.

“BİRİLERİ MİLLETTEN ALDIĞI YETKİYİ ART NİYETLİ KULLANIYOR”
CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin açıklamasında; “Bu küçük ilçenin, şirin ilçenin alçak gönüllü insanları. Bu güzel ilçenin işinde, ekmeğinde olan kıymetli Azdavaylıları selamlıyorum. Biz bugün bu yağmurun altında hak hukuk adalet demek için bir araya geldik. Bizler Azdavay’ın çocukları, bu ülkenin çocukları, milletin çocukları iş, ekmek sahibi olsun, işinin başında olsun diye gayret ediyoruz, emek veriyoruz. Birileri ise milletin çocukları yerine, kendi çocuklarının rahatı için, kendi çocuklarının konforu için milletten aldığı yetkiyi art niyetli kullanıyor. Her yerel seçimden önce bu ilçenin gençlerine iş, ekmek sözü veren belediye başkanı bu belediyeyi, Azdavay Belediyesi’ni Osman ağanın çiftliğine dönüştürmüş durumda. Burada kırk yalan Osman, ‘ben istediğimi yaparım’ diyen bir anlayışla, ‘kendim belediyeyi istediğim gibi yönetirim’ diyen bir anlayışla hareket ediyor. Azdavay’ın çıkarı yerine kendisinin çıkarını, çocuklarının çıkarını önceliyor. Hepinizin de bildiği gibi ‘Azdavay’ın çocuklarına iş, ekmek sağlayacağım’ diyen belediye başkanı bugüne kadar dört öz yeğenini belediyeye almıştı. Yetmedi, Azdavaylılardan gizli saklı, kendi öz oğlunu kendi imkanları yetmiyormuş gibi bu belediyeye işe alma cesaretini gösterdi. Biz buna nepotizm diyoruz. Biz buna akraba kayırmacılığı diyoruz. ‘Azdavay ne olursa olsun, benim ailem huzur içinde olsun’ anlayışı diyoruz” ifadelerini kullandı.

“KENDİ EVLADININ GELECEĞİNİ DÜŞÜNÜYOR”

Azdavay Belediye Başkanı’nı oğlunun sözleşmesini fesih etmeye çağıran Erbilgin; “Her Cuma günü hayırlı cumalar mesajı yayınlayan belediye başkanı; Allah korkusu varsa, edep varsa, birazcık Azdavaylılardan utanması varsa oğlunun iş akdini fesih etmelidir. Bu akşam Belediye Meclisi’nin gündemlerinden birisi sözleşmeli memurların, işçilerin sözleşmesinin yeniden imzalanmasıdır. Mesele önüne geldiğinde birazcık kendinden utanıyorsa, biraz yaratandan utanıyorsa, biraz her Cuma günü attığı o mesajlardan utanıyorsa, biraz Azdavaylılardan utanıyorsa oğlunun belediyedeki sözleşmesini fesih etmelidir. Ama ben ne olacağını söyleyeyim; Bu açıklama üzerine bir an önce oğluna kadro sağlamak için İnebolu’da bunların bir Mehmet ağabeyi var, Mehmet ağabeyi. Bütün kirli, pis işlerini İnebolu’daki Mehmet ağabeyleri yapıyor. Bunların nasıl kadroya geçirileceğini Mehmet ağabeyinin eline 3-5 kuruş verip hazırlığını yapacak. Belediye başkanı oğlunu işe almadan önce bu şehrin mülki amiri ile ilçe başkanıyla kaç kez Ankara’yı yol etmiş Azdavaylılar kendisine bir sormalıdır. Değerli Azdavaylılar bu ilçenin, bu ormancılıkla geçimini sağlayan ilçenin içme suyunu çözmekten aciz bir belediye başkanı, kendi evladının geleceğini düşünüyor” dedi.

“SÖZÜMÜZÜN ARKASINDAYIZ”

Hikmet Erbilgin son olarak; “Şimdi Azdavaylılara düşen görev şu; Milletin çocuklarını düşünenlerin yanında mı olacağız, kendi çocuklarını düşünenlerin yanında mı olacağız? Bu kararı bir an önce vermemiz gerekiyor. Kırk yalan Osman yaklaşık 20 yıldır Azdavaylıları kandırıyor. 20 yıldır Azdavaylılara yalan söylemekten bir an bile geri adım atmadı. İşine geliyor ben CHP’liyim diyor. İşine geliyor AKP’liyim diyor. İşine geliyor en milliyetçi söylemleri kullanıyor. İşine geliyor bu millete dokunmak için her Cuma, Cuma mesajı atıyor. Bunlarda utanma yok, bunlarda arlanma yok, bunlarda vicdan yok. Bir an önce bu kötü anlayışı gönderip burada hak, hukuk ve adaleti tesis edecek bir anlayışa ihtiyacımız var. Azdavay her geçen gün kan kaybediyor. Ama sizlerin karşısına çıktıklarında Azdavay’ı uçuracaklarını söyleyenler, kendi çocuklarına kanat takıp onları uçuruyorlar. Belediye başkanı bu işten utanıyorsa bir an önce bu sözleşmeyi fesih etmelidir. Bu meselenin takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyorum. İnşallah belediye başkanı mahkemeye gider ve benim hakkımda suç duyurusunda bulunur. O zaman pandoranın kapısını açarız. Azdavay’ı bu belediye başkanının çiftliği yapmaktan kurtaracağız. Bunda kararlıyız, sözümüzün arkasındayız. Biz kendimizi Azdavaylılara emanet ediyoruz” ifadelerini kullandı. (Haber Servisi)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.