Belediye Meclisi “Uğurlu” için toplandı « KASTAMONU SOZCU GAZETESİ

GÜNDEM">
SON DAKİKA

Belediye Meclisi “Uğurlu” için toplandı

Bu haber 25 Ocak 2023 - 8:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Belediye Meclisi olağanüstü toplanarak, Uğurlu Hastanesi’nin binası, arsası ve hastanenin ruhsatının alınması için Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu’na yetki verilmesini görüştü.

Toplantıda ilk olarak Kastamonu Belediyesi İştirakleri ve İşletme İmalat Ticaret ve Sanayi A.Ş.’ye 100 milyon TL aktarılarak, nakdi sermaye artışı yapılması görüşüldü. İlgili madde Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından yapılan değerlendirmede 100 milyon TL aktarımı uygun görüldü. Komisyon raporu oy çokluğuyla kabul edildi.

CHP’Lİ KARAKAŞ: “TAPUDA ŞART KONULMASINI TALEP EDİYORUM”
Toplantının diğer gündem maddelerinde Kuzeykent Mahallesi’nde bulunan Uğurlu Royal Hastane binasının, arsası ve hastanenin ruhsatının alınması için, ayrıca Kastamonu Belediyesi İştirakleri ve İşletme İmalat Ticaret ve Sanayi A.Ş.’ye teminat mektubu alınabilmesi için Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu’na yetki verilmesi görüşüldü. Gündem maddesiyle ilgili söz olan CHP Belediye Meclis Üyesi Sibel Karakaş; “Söz konusu bina için Kastamonu Belediye Başkanlığı adına ihaleye girilmesini, Kastamonu Belediye Başkanlığı adına taşınmazın satın alınmasını ve tapuya tescil edilmesini uygun buluyorum. Kastamonu Belediyesi İştirakleri ve İşletme İmalat Ticaret ve Sanayi A.Ş. adına ihaleye girilmesi ve taşınmazında tapuda şirket adına tescili bence uygun değildir. Bu hususun Belediye Meclisi’nce dikkate alınmasını istiyorum. Ayrıca meclis kararında binanın sağlık tesisi alanından çıkartılmaması, ileri de herhangi bir satış veya benzeri duruma olanak verilmemesi için tapuda da şart konulmasını talep ediyorum” diyerek önergesini sundu.

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu ise cevaben; “Geçenlerde de aynı şeyler geldi. Gelecek günler açısından niyet ölçer gibi, bu tarz bir şeyin beni rahatsız ettiğini geçen toplantıda da dile getirdim” diyerek, söz konusu önergeye yazılı cevap verileceğini söyledi.

UĞURLU İÇİN YETKİ VERİLDİ
Akabinde Uğurlu Royal Hastane binasının, arsası ve hastanenin ruhsatının alınması için, ayrıca Kastamonu Belediyesi İştirakleri ve İşletme İmalat Ticaret ve Sanayi A.Ş.’ye teminat mektubu alınabilmesi için Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu’na yetki verilmesi oy çokluğuyla kabul edildi.

Toplantıda son olarak Uğurlu Royal Hastanesi’nin satışı için İcra Dairesi’nde açık arttırmayla gerçekleşecek olan ihaleye katılabilmek için Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu’na yetki verilmesi de oy çokluğuyla kabul edildi.

E.K.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.