BAKAP Ortak Finansman Destek Programı İlan Edildi « KASTAMONU SOZCU GAZETESİ

GÜNDEM">
SON DAKİKA

BAKAP Ortak Finansman Destek Programı İlan Edildi

Bu haber 27 Ocak 2023 - 9:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ortaklığında yürütülmek üzere “2023 yılı İmalat Sanayiinde Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Ortak Finansman Destek Programı ilan edildi.

Programa, bölgede imalat sanayinde faaliyet gösteren Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler (KOBİ’ler) proje başvurusu yapabilecekler. Bu program kapsamında desteklenecek faaliyetler için KOSGEB tarafından toplamda 20 milyon TL tutarında kaynak tahsis edilmiş durumda. Projelerin durumuna göre KOSGEB, program için ayrılan kaynağın bir kısmını veya tamamını kullandırabilecek. Program kapsamında, KOSGEB ile ilgili Aracı Kuruluş arasında yapılan protokolde belirlenen oran üzerinden başarılı bulunan projelerin kredi finansman maliyeti hesaplanacak ve bu giderler KOSGEB tarafından karşılanacak. KUZKA ve KOSGEB iş birliğinde sağlanacak Ortak Finansman Desteği, KDV hariç olmak üzere Asgari Proje Bütçesi (Kredi Miktarı) 500 bin TL, Azami Proje Bütçesi (Kredi Miktarı) 2 milyon 500 bin TL, Ajans Kar Payı Destek Oranı ise kredi veya finansal kiralama işleminde Faiz/Kar Payı Oranının 12 puanı olarak desteklenecektir.

Başvuruların KAYS (https://kaysuygulama.sanayi.gov.tr) üzerinden yapılacağı son tarih 10 Mart 2023 Saat 18.00’dir. Başvuru sahiplerinin, proje başvurularını ajansın finansman desteği çağrısı ilanında belirtilen son kabul tarih ve saatine kadar KAYS üzerinden yapabilecekler. Başvuruların tamamlanmış olması için KAYS üzerinden üretilen taahhütnamenin imzalanması gerekiyor. Taahhütname ise en geç 17 Mart 2023 Saat 18.00’a kadar e-imzalı veya ıslak imzalı olarak elden veya posta yolu ile KUZKA’ya teslim edilecek. Programa ilişkin detaylı bilgiye Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı web sitesi www.kuzka.gov.tr’den ulaşabilmektedir. (Haber Servisi)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.