HAK-İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANI ARSLAN; “Kastamonu, yerin altında kahramanları olan bir şehir” « KASTAMONU SOZCU GAZETESİ

EĞİTİM, GÜNDEM">
SON DAKİKA

HAK-İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANI ARSLAN; “Kastamonu, yerin altında kahramanları olan bir şehir”

Bu haber 24 Ağustos 2022 - 7:14 'de eklendi ve kez görüntülendi.

HAK-İŞ/Hizmet-İş Sendikası Batı Karadeniz Şube Başkanlığı 1’inci Olağan Genel Kurulu Şerife Bacı Öğretmenevi Salonu’nda gerçekleştirildi. Tek liste halinde seçime giren Mustafa Çağlı, HAK-İŞ/Hizmet-İş Sendikası Batı Karadeniz Şube Başkanı oldu.

Genel Kurul’a AK Parti Milletvekili Metin Çelik, Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu, Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, Hizmet İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Keskin, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, İl Müftüsü Mustafa Bilgiç, çeşitli sendika başkanları ve temsilciler ile ilçe belediye başkanları ve çeşitli kurum müdürleri katıldı.

Batı Karadeniz Şubesi’nin ilk kongresini yaptıklarını belirten HAK-İŞ Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan; “Anadolu’nun vatan yapılması konusunda bu şehrin vizyonunu, kadim mücadelesini ve tarihimize, inançlarımıza, kültürümüze ne kadar hizmetler yaptığını bu küçücük nüfusuyla tam ifade edemiyorsunuz. Belki yerin üstündekinden daha fazla yerin altında kahramanları olan bir şehir. Tabii ki başta Şeyh Şaban -ı Veli Hazretleri olmak üzere bu toprakları vatan yapan, değerlerimiz, kıymetlerimizin bulunduğu bir şehirden bahsediyoruz. Bu şehir belki hak ettiği değeri bulamasa da ülkemizin birliği, bütünlüğü geleceğimizle ilgili kaygılarımızı gidermede devletimizin, milletimizin bütünleşmesinde çok büyük bir misyonu her zaman yerine getirmiştir. Bu şehir aynı zamanda kardeşliğin, farklıklarımızla bir arada barış içerisinde yaşadığımız örnek şehirlerden bir tanesidir. O nedenle bu şehirde bir şube kongresine katılmak bu şehrin tarihi yürüyüşünün öncelikle farkında olduğumuzu ifade etmek isterim” dedi.

“BU ŞEHRİN ÇOK DAHA FAZLASINA İHTİYACI OLDUĞUNU GÖRDÜM”

Şubelerinin birkaç vilayetten oluştuğunun bilgisini veren Arslan; “Zonguldak, Karabük, Bartın ve Kastamonu’da çalışan arkadaşlarımızın temsil edildiği Batı Karadeniz Şubemizin, ilk kongresini yapıyoruz. Aslında Kastamonu’da da Zonguldak’ta da Karabük’te de Bartın’da da geçmişimiz çok eski. 1985 yılı Ankara’da Belediyeler Birliği Misafirhanesi’nde, Adıyaman Belediye Başkanı’yla bir görüşmem var. O görüşme hararetli bir şekilde devam ediyor. Karşımızdaki bir beyefendi dikkat kesilmiş, görüşme bittikten sonra yanıma geldi ve dedi ki; ‘Ben sizin sendikacı olduğunuzu anlıyorum. Hangi sendika?’ dedi. ‘Hak İş’e bağlı Hizmet Sendikası’ dedim. ‘Neredesiniz kardeşim, Kastamonu’da neden yoksunuz? Kastamonu’daki işçiler, sizi bekliyor neredesiniz’ dedi. Tabii şaşırdım, Ali Köse’ymiş. 1984-1989 yıllarında Anavatan Partisi’nden Belediye Başkanı seçilen, gerçekten şehrin bugünlere gelebilmesinde çok büyük hizmetleri olan biriydi. Hatırlıyorum, Kuzeykent projesini başlatıyordu. Sendikacılıktan ziyade ideolojik bir kavga yapan, sendikayla büyük bir gerilim yaşamışlar ve kendisinin bu gerilimlerden dolayı şehrin aynı zamanda belediyemizin de ciddi zararlar gördüğünden yola çıkarak bize sitem etmişti. Evet, biz 1985’te buraya geldik. Aradan 37 sene geçmiş. Bir dönem de Süleyman Bey’le beraberdik. Süleyman Bey ile biz çok güzel şeyler yapmıştık. Bir tanesi Arnavutoğlu Güreşleriydi. Sendikamızın Genel Başkanı Hüseyin Tanrıverdi güreşlerin ağasıydı. Başkanımız bize bir kısım yükleri yüklemişti. Kendisi de bazı yükleri yüklenmişti. Süleyman Bey döneminde gerçekten Arnavutoğlu Güreşleri Türkiye’de tanınan, bilinen bir organizasyon olmuştu. O günleri hatırladım ve gerçekten bu şehrin çok daha fazlasına ihtiyacı olduğunu gördüm” diye konuştu.

“HAK İŞ’İN GÜCÜ TÜRKİYE’NİN GÜCÜDÜR”

İlimizde şubelerinin olmadığı döneme değinen Arslan; “Bir gün bir belediye başkanımız bizden bir talepte bulundu. ‘Burada Hizmet İş Sendikası kalacaksa, Mustafa Çağlı buradan gidecek’ demişti. Dedim ki ‘Neden?’ ‘Mustafa Çağlı’yla ilgili bir şey söyleyemem, sadece siyaseten biz Mustafa Çağlı’yı istemiyoruz’ dedi. Mustafa Çağlı da aslında geçmişte birlikte yol yürüdüğü arkadaşlarındandı. Dedim ki, ‘Mustafa Çağlı gerçekten sendikamızın, bu şehrin, belediyenin aleyhine bir faaliyette bulunmuşsa sizin söylemenize gerek yok, ben Mustafa’yı çağırırım, dilekçesini alırım ve göndeririz’  ama Mustafa Çağlı’yı Kastamonu’da herkes biliyor. Vatanına milletine, değerlerine sadakatinden kimsenin şüphesi olamaz. Ebetteki siyasette bir kısım tercihler olabilir ama bu onun Hak-İş’ten gitmesine asla gerekçe kabul edilemez. Dedi ki ‘O zaman burada siz yoksunuz’ bizi o günden sonra buradan yok ettiler. Maalesef değişik Belediye Başkanlarımız gelmesine rağmen, Hak İş in Hizmet iş sendikasının Kastamonu Belediyesi’nden yer almasına engel oldular ama biz burada olacağız. Mustafa Çağlı’yı yok sayanlar bugün burada yok ama Mustafa Çağlı burada. Bazen değerlerimiz için, ilkelerimiz için, mücadelemizin kutsiyetine zarar vermemek için bazı yerlerde kararlı olmanız gerekiyor. Evet, Kastamonu’yu kaybettik. Kastamonu Belediyesi’nde o günden sonra çeşitli gerekçelerle bizlere izin vermedi ama bugün 1985’te yol arkadaşlığı yaptığımız arkadaşlar hala burada. Ama bizi burada yok etmeye çalışanlar burada yoklar. Onun için sendikamızın Kastamonu’da Batı Karadeniz Şubesi’ni kurmasının bir arka planı, bir gerçeği var. Bu şehri biz gerçekten Hak İşle, Hizmet İş sendikasıyla güçlendirmek istiyoruz. Biz şuna inanıyoruz; Hak İş’in gücü Türkiye’nin gücüdür. Bu şehri biz hak ediyoruz. Bu şehrin tarihi, kültürü, değerleri, mücadelesi, inançları Hak İş ve Hizmet İş sendikasının burada olmasını gerektiriyor ve biz bunu inşallah başaracağız. Zorluklarımız elbette var var. Tabii ki Kastamonu şehir merkezinden ibaret değil, ilçelerimizde pek çok beldemizde sendikamız varlığını sürdürüyor. Zonguldak’taki tarihi bir mücadele, bizim açımızdan önemidir.  1980 yıllardan Zonguldak’ta başlayan çalışmalarımız, uzun süre cevap vermedi ama bugün Zonguldak ve ilçelerinde de sendikamızı var etmeye başladık. Karabük ile Kardemir birleşmiş bir kap gibidir. Kardemir ile Karabük’ü birbirinden ayıramazsınız. Kardemir’in varlığının sürdürmesinin en büyük imkanı ve otoritesi Hak İş’tir. Kardemir’de bugün fabrikanın bacısı tütüyorsa bunu Hak İş’e borçludur” dedi.

“KOLAY BİR İŞ YAPMADIK”

Batı Karadeniz Bölgesi’nde Hak İş’in üye sayısı olarak en zayıf bölgelerden bir tanesi olduğunu dile getiren Arslan; “Bu şehrin ve bu bölgenin kusuru değil bizim kusurumuz.  Bizim daha çok işçilere ulaşmamız gerekiyor. Bir kısım çevreler ısrarla bizlere şunu dayatıyor: ‘Eyvah öldük, bittik, kahrolduk artık bizden bir şey olmaz, yıkıldık’ ağıt yakmak, felaket tellallığı yapmak bize yakışmıyor. Zorluklarımız var sıkıntılarımız var ama bizim gidecek başka bir yerimiz yok bu ülkeden başka. Bu ülkenin düzenini, birliğini dirliğini bu sıkıntılardan kurtulmanın yollarını bulmalıyız. Ağıt yakmak bizlere yakışmıyor. Geleceğe dair umutlarımızı kaybedersek biliniz ki ülke olarak kaybederiz. Ne yapacağız? Zorlulukların farkındayız sıkıntılar yapışıyoruz, ağır bir bedel ödüyoruz ama bu ülke pahalı bir ülke. Bu ülkenin bedeli de pahalı. Bu topraklarda yaşamak, bağımsız özgür, bir devlet olarak kalmanın ağır bedelleri var. Bu bedelleri tarih boyunca ödedik. Bugün de ödeyeceğiz. Ama asla ülkemizden, milletimizden devletimizden umudumuzu kesmeyeceğiz. Umutlarımızı kaybedersek yeniliriz, vazgeçmeyeceğiz. Mücadele edeceğiz ve bu ülkeyi hakkettiği yere hep birlikte ulaştıracağız. Aksini söylersek bu ülkeye kötülük etmiş oluruz. Geleceğimizi bu şekilde inşa edemeyiz. Bu topraklarda hangi bedellerin ödendiğini uzun uzun anlatacak değiliz. Ama kolay bir iş yapmadık. Bugün bunu da başarabiliriz. Milletimizin devletimizin işbirliğiyle bu zorlukların üstesinden geleceğiz. Hak-İş olarak da zor zamanlarda nasıl bir inisiyatif almamız gerekiyorsa bunu almaya devam edeceğiz. Ülkemizin milletimizin devletimizin geleceğe olan inançlarını daha da güçlü tutacağız. Bu zorlukları aşarız ve arzu ettiğimiz Türkiye’yi hep birlikte inşa etmiş oluruz. Hem sendika olarak sağladığımız, yeni umutlar, yeni hedefler, yeni yaklaşımlarla, hem ülkeyi yönetenlerle sağladığımız işbirlikleriyle hem de geleceğe ait beklenti ve umutlarımızı diri tutarak bunu üstesinden geleceğiz” şeklinde konuştu.

“BU TOPRAKLARDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Genel Başkan son olarak; “Batı Karadeniz Şubemizin kongresinin hayırlar getirmesini diliyoruz. Mustafa Bey’e yeni bir görev veriyoruz. Uzun zaman bekledik, artık temeller yeterince sağlamlaştı. Bu temeller üzerine iyi bir inşa yapmak artık bize düşüyor. Mustafa’nın ve ekibinin bu konudaki samimiyetine inanıyoruz. Biz burada olmaya devam edeceğiz. Nasıl ki sel felaketinde bütün sendikalardan önce Bozkurt’taydık, inşallah bundan sonra da iyi günümüzde kötü günümüzde bu topraklarda bu bölgede olmaya devam edeceğiz. Allah yardımcınız olsun” dedi.

“BİRBİRİMİZİN ELİNDEN TUTARAK BUGÜNLERE GELDİK”

Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu, sendikacılık faaliyetlerinin hassas bir biçimde yürütülmesi gerektiğinin altını çizerek; “Biz 80 sonrasının sancılı nesliyiz. Birbirimizin elinden tutarak bugünlere geldik. Bu tarz toplantıları yapmak çok da kolay değildi. Zaten bir araya çok fazla gelemezdiniz, gelebilecek olanlar da bir avuç insan olurdu. Ufak tefek gelenek farkları olsa da yol birdir ve aynı yola çıkar. Dolayısıyla o günleri bilmek lazım. Rahmetli Erbakan Hoca, Başbuğum Alparslan Türkeş Bey, Islahatçı Demokrasi Partisi yeniden milli mücadelecilerin önderi Aykut Edibali, üçü de rahmete kavuştu, mekanları cennet olsun.  Bir araya gelip bir ittifak oluşturmuşlardı, o günkü basındaki adı kutsal ittifaktı. Altmış küsur milletvekili çıkarmış, yüzde 16 küsur da oy almıştı. O günlerde yer yerinden oynamıştı bu ittifak karşısında. Onun için bugün o ittifakın ete kemiğe bürünmüş haline Cumhur İttifakı diyoruz. Bunun kıymetini lütfen bilin. O günleri yaşamayanlar bilmezler, nerede geldiğimizin bilinmesi adına bunları dile getiriyorum. Herkes kendi alanında, kendi meşrebince ve kendi geleneğince bu ülkenin değerlerine sahip çıkacak. Başka da çaremiz yok. Biz sadece Türkiye değiliz, biz sadece Kastamonu da değiliz. Bizim sırtımızda binlerce yılın sorumluluğu ve bütün mazlum milletlerin duası var. Onun için bunu kendimize mihenk taşı alacağız ve bunu kendimize baz alıp öyle büyüyeceğiz. Sadece sabır yetmiyor. Sabrettik, sabrettik ama biz aynı zamanda o günün gençleri aynı zamanda sabahat ettik. İstikamet belli, yürümeye devam edeceğiz. Cenabı Allah bu kutlu günümüzde yar ve yardımcımız olsun. Sendikamızın olağan genel kurulu hayırlara vesile olsun, yeni seçilecek ekibe başarılar diliyorum. Biz üzerime düşeni bu anlamda yapmaya hazırız. Geçen sene asgari ücret 4253 lira iken Türkiye’de asgari ücrete artış yapan belediye çok şükür biz olduk. 5 bin 850 lira asgari ücret verdim. Civardan herkes beni aradı, ‘Ne yapıyorsun Başkan, biz ne yapacağız bu işin sonunda?’ dedim ki ‘Valla kusura bakmayın iki tane parke eksik yapın ama çalışanınız evine ekmek götürürken rahat getirsin’ çünkü merkeze insan koymadığınız vakit  kaybetmeye mahkumsunuz.  Cenabı Allah bize hitap ederken bazen ‘Ey müminler’ der, bazen de ‘Ey inananlar’ der ama çoğunlukla ‘Ey Ademoğluları’ der, herkese hitaptır bu. Dolayısıyla her insanda kabul etse de etmese de ilah bir öz vardır, onu baz alacağız. Biz hep elimizi uzatacağız, ‘Gelin canlar bir olalım diyeceğiz’ inşallah beraberlik halinde yürüyüşümüz, mücadelemiz devam eder”  diye konuştu.

“GELECEK NESİLLERE AKTARACAK ÇOK ŞEYİMİZ VAR”

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü; “Kastamonu hem kültür anlamında, hem tarih anlamında, hem de tüm diğer değerlerin buluştuğu bu coğrafyada yaşamanın mutluluğunu, hazzını hissediyoruz. Gerçekten kadim bir şehir. 800 yıldır Türk-İslam sentezinin tamamen iliklerine kadar işlediği bir şehirde, hem özünden bir şey kaybetmeden bugüne kadar gelen atalarımızın bize verdiği mirasla biz bunu gelecek nesillere taşımak için de çaba sarf ediyoruz. Bizim gelecek nesillere aktaracak çok şeyimiz var. Bunlardan bir tanesi Evliyalar Şehri olmamız. Anadolu 4 manevi değerinden bir tanesi Şeyh Şaban-ı Veli Hazretleri bizim için çok büyük bir değer. Bunun yanında diğer evliyalarımız var. Bu Evliyalarımızın da kıymetini, değerini bilerek gelecek nesillere aktarmamız lazım. Özellikle AK Parti döneminde tarihi varlıklarımızı bir bir hayata kazandırdık. Hepsinin tamir, bakım, onarımını gerçekleştirdik. Bu anlamda da Kastamonu’nun tarihsel değerleri olan envanterleri de iyi bir konuma getirmiş olduk. Bunların dışında turizm anlamında birçok yatırımımız var. Kış turizmi açısından Ilgaz’da birçok yatırımımız oldu. İlerleyen süreçte hem iklimsel değişiklik, hem de diğer faktörlerle beraber Kastamonu gerçekten kendisini diğer illerden ayıran, pozitif anlamda farklı bir noktaya geleceğini düşünüyoruz. Bizim bakir olan kültürümüzle ilgili, turizmimizle ilgili tam ortaya koymamış olmanın da avantajını birlikte yaşayacağız. Çünkü birçok il bugüne kadar kendisini gösterdi, belli bir noktaya kadar getirdi ama biz bugüne kadar yaptığımız yatırımların meyvelerini önümüzdeki süreçte göreceğiz” ifadelerini kullandı.

“BOZKURT’UMUZU VE DİĞER İLÇELERİMİZİ ESKİSİNDEN DAHA İYİ HALE GETİRECEĞİZ”

İlimizde yaşanan sel afetlerine de değinen Ünlü; “2 yıl üst üste gelen sel afetlerimiz ilimiz için üzücü oldu. Pandemi koşulları da bizi bir süre toplumsal değerlerimizden uzaklaştırmıştı. Pandemiden sonraki normalleşme süreciyle çalışmalarımız devam ediyor. Sel felaketinde yaşananlarda devletimizin desteği, Cumhurbaşkanımızın liderliğiyle yapmış olduğumuz çalışmamalarla normal hayata dönmeye çalışıyoruz. Bozkurt’umuzu ve diğer ilçelerimizi eskisinden daha iyi hale getireceğiz” şeklinde konuştu.

“CUMHUR İTTİFAKI OLARAK BAYRAĞI KALEYE DİKECEĞİZ”

Açıklamalarına devam eden Ünlü; “Bizim mücadelemiz Hak ile batılın mücadelesi. Nasıl bizden önceki gibi bizim gibi düşünen, bizim gibi tüm değerlere sahip çıkanların yaptığı gibi bugünde HAK-İŞ’te de bizler Cumhur İttifakı olarak bu mücadeleyi gerçekleştiriyoruz, gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Önümüzdeki dönem bir süreç var, 2023 bizim için, ülkemiz için çok önemli bir süreç. Bu süreçte de daha önceki gibi HAK-İŞ nasıl kararlı mücadelesine devam ettiyse, 2023’e yürüdüğümüz bu kutlu yolda da sizlerle birlikte, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Cumhur İttifakı olarak bayrağı kaleye dikeceğiz. Bundan eminimiz. Karşımızda bulunan ittifak 5, 6, 7, 8 fark etmez. Biz Cumhur İttifakı’yız. Masanın altında olanlar, üstünde olanların hiçbirisi bizim bu yürüyüşümüzü, bu kararlı duruşumuzu engelleyemeyecek. Ben inanıyorum ki, 2023’te de biz Sayın Cumhurbaşkanımızı tekrar Cumhurbaşkanı yapacağız ve parlamentodaki milletvekili sayımızı da daha da arttıracağız” diyerek genel kurulun hayırlı olmasını diledi.

“ÇALIŞMA HAYATINDAKİ BEKLEYEN SORUNLARI ÇÖZMEYE DEVAM EDİYORUZ”

AK Parti Milletvekili Metin Çelik, taşeron konusuna değinerek; “1980’li yıllardan itibaren Türkiye’nin gündemine girmiş, uygulanmaya başlamış, yaklaşık 40 yıldır bir sorun alanı haline dönüşmüş taşeron meselesini 2017 yılında Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde çözmek bizlere nasip oldu. Tabii bu yetmiyordu, maaş durumları vardı, ikramiye durumları vardı, toplu sözleşme sorunları vardı. Geçen yıldan itibaren de toplu sözleşme sorunu da çözülmüş oldu. Böylece kadro alanların özlük haklarıyla ilgili ciddi iyileştirme sağlanmış oldu. Taşeron meselesi çözülürken, geleceğe dönük, o gün belki eksik kalan, bizim taahhütlerimiz arasında yer alan konular var. Bunlardan bir tanesi işçi kardeşlerimizin kadroya alınma konusu. Bunlar Şeker Fabrikaları, DHMİ, PTT, İller Bankası gibi kuruluşlarda çalışan kardeşlerimiz. Bende buradaki arkadaşlarla geçmişten beri bu hususları görüştüm, Sayın Bakanımız Vedat Bilgin’e bu talepleri ilettim. O da bu konuda 80 bin kardeşimizin kadro beklediğini ve bu hususu çözeceklerini ifade ettiler. Konu meclis olarak bizde intikal ettiğinde, bizde hızlı bir şekilde çalışma hayatındaki sorunları çözüp, kanunlaştırdığımız gibi bu meseleyi de hızlı bir şekilde çözeceğimizi düşünüyorum. Çalışma hayatındaki diğer sorunlarla da ilgili çözüm irademiz var. Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sayın Bakanlarımızın ve biz milletvekillerin bu konuda çözüm iradesi katidir. Biz AK Parti olarak Türkiye’nin kangren haline gelmiş birçok sorununu çözdüğümüz gibi çalışma hayatındaki bekleyen sorunları da adım adım çözmeye devam ediyoruz” dedi.

“NAMUS SÖZÜ KOLAY KOLAY VERİLEBİLECEK BİR SÖZ DEĞİL”

3600 Ek Göstergeyi örnek olarak gösteren Milletvekili Çelik; “3600 meselesi ciddi bir meseleydi ve bunu bütün memur ile memur emeklisi vatandaşlarımızın lehine olacak bir düzenleme ile hiçbir ayrım gözetmeksizin bu hususu kanunlaştırdık. Diğer hususları da hızlı bir şekilde çözeceğiz. Yıllardır ‘emek, emek’ diyenler, bu ‘emek’ kelimesini istismar edenler neler yaptı? Biliyorsunuz İstanbul Belediyesi seçimleri öncesinde bugün iktidara talip olan ana muhalefet partisinin genel başkanı bir söz verdi. ‘Eğer biz belediyeyi alırsak, namus sözü kimseyi işten çıkarmayacağız’ dedi. Ondan sonra 14 bin kişiyi işten atmak, o namus sözü verenlerin ayıbıdır. Bu aslında tüm Türkiye’ye örnektir. Bunların iş yapış usulleriyle ilgili, siyasi duruşlarıyla çok çarpıcı bir örnektir. Gelecekte de çalışma hayatında bulunan kardeşlerimizin bu örneği göz önünde bulundurması gerektiğini düşünüyorum. Namus sözü kolay kolay verilebilecek bir söz değil, o söz verildiği zaman sözde durulması lazım” şeklinde konuştu.

“MAALESEF ÇOK GÖÇ VERMİŞİZ”

Kastamonu’nun Anadolu’nun bütün değerlerini barındıran bir il olduğunu vurgulayan Milletvekili Çelik; “Kastamonu eski ihtişamlı günlerine geri döndürmeye çalışıyoruz. Osmanlı Döneminde bir eyalet merkezi. Maalesef çok göç vermişiz. O günleri, o tarihimizi tekrar gün yüzüne çıkarmaya çalışıyoruz. Vakıflar Bölge Müdürlüğümüz ile buradaki tarihi değerlerimizi bir bir elden geçirdik ve o eski tarihsel hüviyetlerine kavuşturma gayreti içerisinde olduk. Bunlarla ilgili çalışmalar çok çok önemli ve değerli. Bundan sonrada aynı anlayışla devam edeceğiz” dedi.

“HAK-İŞ SENDİKACILIKTA YOL GÖSTERİCİ”

HAK-İŞ’in sendikacılıkta yol gösterici olduğunu belirten Milletvekili Çelik; “Bir taraftan işçi kardeşlerimizin talepleriyle ilgili dile getirmeleri gereken talepleri ilgililere sunarken, bir taraftan da bu ülkenin kalkınması için mücadele eden bir sendikal anlayışla devam ediyor. Dünya önemli bir süreçten geçiyor. Bunu bizde hissediyoruz. Pandemi ile başlayan, savaşla bambaşka bir şekle bürünen, dünyanın büyük ekonomilerini derinden etkileyen, enerji fiyatları başta olmak üzere, hammadde fiyatlarını, emtia fiyatlarını 10 katına çıktığı ve bütün bunların ekonomiye yansıdığı son bir buçuk yıllık bu zorlu süreci Türkiye Cumhuriyeti olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde en hasarsız şekilde atlatıyoruz. Alım gücünü korumaya yönelik önlemler alındı. Enflasyon karşısında çalışan kesimleri ezdirmemek için önlemler aldık. Son 2 aydır tüketici güven endeksinde bir yükseliş var. Bu çok olumlu bir işaret. Bundan sonrada ekonomideki denge sağlanacak. Çok önemli bir şeye daha imza attık. Üretim, istihdam ve ihracata dayalı bir ekonomi programı yürütüyoruz. Türkiye hızla büyüyecek ve herkese kazandıracaktır” ifadelerini kullandı.

“İYİ Kİ BU AİLEYLE TANIŞTIM”

HAK-İŞ  BatıKaradeniz Şube Başkan Mustafa Çağlı, 1987 yılında Hak İş Hizmet İş Sendikası’yla tanıştığından bahsederek; “İyi ki bu aileyle tanıştım vefanın kardeşliğin, emeğe saygının ne olduğunu bu ailede öğrendim. Tanıştığımız o günlerde bize siz küçük sendikasınız diyorlardı, ,bugün Sayın Genel Başkanlığımızın liderliğinde genel yönetimi ile beraber iş kolunun ve tüm sendikaların arasında Türkiye’nin nitelik ve yücelik olarak en büyük sendikası olduk. Sayın Genel Başkanımıza ve genel yönetimimize Batı Karadeniz Şubesi’nin kuruluşu için ve bu bölgeye gösterdikleri değer için çok teşekkür ediyoruz. Allah bu yolda nice yıllar beraber birlik ve beraberlik içerisinde Genel Başkanımızın liderliğinde yürümek nasip etsin. Hak İş Hizmet İş Sendikası olarak daima devletimizin yanında olan ülkemizin ilerlemesini hazmedemeyen kaostan beslenen odak noktalarına karşı koyarak milletimizin yanında devletinin yanında ilkeleri olan bir sendikanın mensubu olmakla gurur duyuyoruz. 12 Eylül- 22 Şubat -15 Temmuz’a direnen dik duran bir sendikanın neferi olmayı nasip eden Allah’ıma şükürler olsun. Şunu biliyoruz demokrasinin olmadığı bir düzende güçlü sendikacılığın olmadığını biliyoruz, bunun için her zaman Hak İş Hizmet İş olarak devletimizin, milletimizin Genel Başkanımızın liderliğinde yanında olduk. Beraber yürüdük. Sayın Genel Başkanım belediye şirketlerinde, kitlerde çalışan emekçilerimizin sorunlarını takip ettiğinizi biliyoruz inancımız o dur ki taşeron konusundaki çalışmalarınız ve kararlılığınızla Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın güçlü iradesiyle çözüldüğü gibi inşallah bu sorunlarında üstesinden geleceğimize inancımız tamdır. Emekçi kardeşlerimiz ve bizler sizlere ve Cumhurbaşkanımıza çok güveniyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle Genel Kurulumuza katılanlara saygı ve sevgilerimi sunuyorum” diye konuştu.

E.K.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.