Yeniden Refah’ta Abdullah Aktaş güven tazeledi « KASTAMONU SOZCU GAZETESİ

3. SAYFA">
SON DAKİKA

Yeniden Refah’ta Abdullah Aktaş güven tazeledi

Bu haber 29 Ağustos 2022 - 7:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yeniden Refah Partisi 2’nci Olağan Kongresi, Kastamonu Belediyesi Nikah ve Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Abdullah Aktaş, tek liste halinde girdiği seçimde yeniden İl Başkanlığına seçilerek güven tazeledi.

Kongreye, Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cengiz Zor, Yeniden Refah Partisi Çorum İl Başkanı Yakup Taş, parti teşkilatı ve delegeler katıldı.

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Abdullah Aktaş, Milli Görüşün ne demek olduğunu açıklayarak; “Bu toprakların ruhundan çıkan bir çilenin bir idealin bir davanın adıdır. Milli Görüş adil bir düzen demektir. Milli Görüş, üretime dayalı reel ekonomi demektir. Milli Görüş, Hakkı hakim kılmaktır ve haksız kazanca ve ekonomik sömürüye karşı olmak demektir. Milli Görüş, yaşama hakkını güvence altına almak demektir. Milli Görüş, mülkiyet hakkına sahip çıkmak demektir. Milli görüş nesli muhafaza etmek demektir. Milli Görüş, aklı muhafaza etmek demektir. Milli görüş, insan haklarına sahip çıkmak demektir. Milli Görüş, İslam’ın yaşadığımız yüzyılda sosyal siyasi ekonomik felsefi ve ahlaki olarak söyleyecek sözü olmaktır. Milli Görüş, Hz. Adem’den günümüze bir süre gelen hak batıl mücadelesinde hakkın tarafında olmak ve haksızlığa karşı dilsiz şeytan olmamaktır. Milli Görüş, gardiyan devlet anlayışından, garson devlet anlayışına geçmek demektir. Milli Görüş, İslam, devlet, vatan millet ve bayrak gibi değerlerin bedenlerimizde ruh bulması demektir. Milli Görüş hareketi, anti emperyalist ve Antisiyonist olmamak demektir. Milli Görüş bu milletin inancı tarihi kimliği ruh köküdür. Bizler Milli Görüşçüler olarak tüm dünyada ve ülkemizde medeniyetlerinin ve ideallerinin gerçekleşmesi için teşkilatlanan, partileşen, sendikalaşan ve örgütlenen ve ülkemiz içindeki tüm dünyadaki insanlara köleleştirmek, sömürmek için çalışan ırkçı emperyalistlere, Siyonistlere, masonlara, farmasonlara karşı bizlerde Milli Görüş teşkilatları olarak insanları hak ettiği seviyede yaşatmak ve özgürleştirmek için teşkilatlanmış bulunmaktayız” şeklinde konuştu.

“DÖVİZ VE ALTIN, TL’MİZİ HER GÜN KATLETMEKTEDİR”

Aktaş, konuşmasının devamında; “Nesillerimizi uyuşturucunun, LGBT’nin, içkinin, zinanın, yozlaşmanın esaretine terk etmiş durumdayız. Üreten yerine tüketen bir toplum haline getirildiğimizden ekonomimiz bitmiş, döviz ve altın TL’mizi her gün katletmektedir. Rusya-Ukrayna enflasyonu örneği. Tarımda gıdada dışa bağımlı olmuşuz. Milyonlarca bitki çeşidi olan Anadolu topraklarında tohum ithal eder olmuşuz. Dış siyasette Ortadoğu ve batı politikaları çökmüş, göç olayları önümüzde büyük bir tehlike olarak görülmektedir. Toplumsal barış kardeşlik büyük bir tehlikede, kadın cinayetleri, erkek cinayetleri kavgalar çatışmalar neredeyse ülkemizi yaşanmaz bir hale getirmektedir. Toplumumuzu ailelerimizi perişan eden İstanbul Sözleşmesi uzantısı 6284 sayılı kanun Lanzorette ve Cedaw gibi anlaşmaları hala yürürlüktedir. Bütün bunlardan kurtuluş yolu milli görüş ile reçetelerindedir. Bu reçeteleri uygulamak için hakka ram olmak gerekir, davasının delisi olmak gerekir. Yukarıda bahsettiğim gibi davasının rüyasında yaşayabilmek gerekir. Buradan bizleri milli görüşü ve bu hak davayı başsız bırakmayan genç Genel Başkanımız Fatih Erbakan Başkanımıza teşekkürlerimize sunuyoruz ve İnşallah önümüzdeki seçimde Başkan yapabilmek için ve akabinde tüm projelerimizi hayata geçirebilmek için var gücümüzle çalışacağımıza söz veriyoruz” diye konuştu.

“YENİDEN REFAH PARTİSİ İKTİDAR OLACAKTIR”

Çorum İl Başkanı Yakup Taş ise yaptığı selamlama konuşmasında Türkiye’de birçok insanın Milli Görüş’ün kelime karşılığını ifade edebileceğini ama icraatın bambaşka bir şey olduğuna değinerek; “Bugün bakıyorsunuz bazı siyasi partiler İstanbul Sözleşmesi’ne karşı ama ‘Ortağım var, hareket ettiğim insanlar var’ deyip doğru olan karşıtlığını bile yapamıyor ama Genel Başkanımız hiç kimseye boyun eğmeden ne Millet İttifakı ne de Cumhur İttifakı demeden doğruyu her zaman haykırarak söylemeye devam ediyor. Böyle bir kadroyla, böyle bir başkanla Yeniden Refah Partisi ilk yapılan seçimlerde iktidar olacaktır inşallah. Tabii ki bu iktidar da buradaki kadrolar ile olacaktır. Gevşemeyeceğiz, üzülmeyeceğiz daha çok çalışacak, daha çok gayret edeceğiz” dedi.

“TÜM İNSANLIĞI KURTULUŞA ERDİRECEĞİZ”

Kendisinin 40 yaşında olduğunun ve Necmettin Erbakan’ın Genel Başkanlığında da Çorum İl Başkanlığını sürdürdüğünü aktaran Taş; “Bir gün rahmetli Erbakan Hocamın sohbetine katıldım. O zaman bir hastalıkla boğuşuyordu ve siyasi yasaklı olma durumları vardı. Hocam çok neşeliydi. O gün orada genç bir kardeşimiz ‘Hocam siyasi yasak gelecek diye konuşuyorlar ama bugün çok neşelisiniz’ dedi. ‘Elhamdülillah önümüze koyulan her engeli aşarım. Allah’ın istediği, bizlere borç verdiği şeyleri gerçekleştiriyoruz’ dedi. Bu inanmışlıktır arkadaşlar, sizler de inanmalısınız, bizler de inanmak zorundayız. Daha çok gayret sarf etmek zorundayız. Bu kongreden sonra çalışmalarımızı daha çok hızlandırıp Kastamonu’dan başlayarak Türkiye’yi, Türkiye’den devam ederek İslam alemini, İslam alemiyle birlikte de tüm insanlığı kurtuluşa erdireceğiz” diye konuştu.

“TÜRKİYE’DE ASLINDA 2 TANE ANA EKSENİN OLDUĞUNU GÖREBİLİRSİNİZ”

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cengiz Zor, partilerin kuruluş amaçlarının, ülke insanının maddi manevi problemlerini çözmek, ülkenin refah seviyesini yükseltmek olduğuna vurgu yaparak; “Partiler, Türk insanımızın bulunduğu ortamda rahat bir şekilde hareket edebilecek, kabiliyetlerini geliştirmek, yeteneklerini arttırmak, gelecek nesillere ortam hazırlamak amaçlıdır. Belki levhalar 100’ün üzerinde parti kurulmasıyla Türkiye’miz önlerdedir ama asıl amaç itibarıyla ve temel felsefe olarak bakıldığı zaman Türkiye’de aslında 2 tane ana eksenin olduğunu görebilirsiniz. Bunlardan bir tanesi Milli Görüş hareketi diğeri ise kendi içerisinde ikiye ayrılabilmek üzere bir sağ muhafazakar yapı bir de sol tandans yapıdan bahsedebiliriz. Bu milletin özünü, tarihi, inancını derleyen, toplayan kendi özünde, ruhunda, kendi içerisinde taşıyan Milli Görüş hareketi 69 yılından itibaren Türkiye’mizde insanımızla tanışmış, kaynaşmış ve gerçekten efsanevi hizmetler yapılmış ve hocamızın açmış olduğu bu kutlu hareket de çok güzel şekilde ağır sanayisinden manevi kalkınmasına kalıncaya kadar bu milletin kendi öz dinamiklerine uygun, ruhuna uygun, milletin kültürüne ve inancına uygun ve aynı zamanda ülke insanımızın tamamını kapsayacak tamamını rahatlatacak hal ve hareketler, faaliyetler icra edilmiştir elhamdülillah. Oysa Milli Görüş hareketini diğerlerinden ayırarak bir tarafa koymakla beraber bu gün itibarıyla ikinci 40 yıl dediğimiz, Yeni Refah Partimizle beraber Türkiye’mizden insanımızın yüzünü güldürecek hamleleri başlatacak çalışma başlamıştır. Bugün Kastamonu’da 2’cisini yaptığımız bu olağan kongrede inşallah bir başlangıç, bir hız kategorize görevi yapması hasebiyle de bu kongreyi önemsiyoruz” dedi.

“İÇ HUZURU VERECEK BİR PARTİ VARDIR O DA YENİ REFAH PARTİSİ’DİR”

AK Parti’yi eleştiren Genel Başkan Yardımcısı Zor; “20 yıldan beri iktidar olan AK Parti’nin yapmış olduğu çalışmaları şöyle bir gözden geçirmek gerekirse en önce ekonomiden başlamamız gerekir. Ülke insanımızın yüzde 45’i açlık sınırın altında, ülke insanımızın yüzde 85’i yoksulluk sınırın altındadır. Kabaca bir hesap yapmamız gerekirse, ülke insanımızın 15’i rahat, huzurlu kendi istedikleri hayatı yaşayacak boyutta bu da 12 milyon insana tekabül ediyor. 85 milyon insandan bahsediyoruz bunun 12 milyonu rahat bir şekilde yaşıyor ama geri kalanı gerçekten hem ekonomik olarak hem sosyal yaşantı olarak her türlü sıkıntı her türlü ıstırabın içerisinde. Türkiye’nin son 1 yılından örnek vermem gerekirse, askeri ücrete zamlar yüzde 50’lere varıncaya kadar, yüzde 30’larla iyileştirme yapıldı. Buna rağmen sonuç ortada, Ankara’dan almış olduğum verileri sizler paylaşmak isterim. 1 Şubat’ta Ankara da ekmek fiyatı 1.75 lira askeri ücret 4 bin 250 liraydı (Ocak itibarıyla), toplam 2 bin 428 adet ekmek alınabiliyordu. Peki askeri ücrete 5 bin 500 liraya çıkınca ekmek fiyatı 4 liraya çıktı, toplamda ise bin 375 adet alınabiliyor. Arada ki farka bakıldığı zaman bin 53 adet ekmek kaybedilmiş. Türkiye de insanımızı rahatlatacak insanımıza gerçekten maddi ve manevi noktada huzur verecek, iç huzuru verecek bir parti vardır o da Yeni Refah Partisi’dir. Bunu böyle bilesiniz” ifadelerini kullandı.

“NASIL BİR ÜLKEDE YAŞIYORUZ HAYRETLER İÇERİSİNDEYİZ”

Bir buçuk milyon üniversite öğrencisinin işsiz olduğundan bahseden Genel Başkan Yardımcısı Zor, “Çocuklar iş bulamıyor diye KYK borçları da affedildi. ‘Geleceğimiz olan gençler’ dediğimiz o gençleri 25 yaşlarında büyük bir buhranın içerisine sokuyoruz. Türkiye’nin ekonomik olarak durumu bu, Türkiye’deki skandallar bu şekilde devam ederken bizler başıboş duramayız. Milli ve manevi değerlere gelirsek Türkiye’de halen Milli Eğitim Bakanlığı nasıl bir insan yetiştirmek üzere bir kurgu, hangi mesleğe ne kadar insan yetişmek üzere bir planlama yapamıyor. Kaç tane doktor, kaç tane mühendis, kaç tane öğretmen ya da teknik ve ara elemana ihtiyacınız var, bunun bir alt yapısını henüz daha koordine edemediniz ve siz nasıl bir nesil istiyorsunuz? Milli ve manevi değerlerine bağlı bir nesil mi? Sizin istediğiniz nesil özelliklerini halen MEB bir alt yapı hazırlayıp müfredatı ortaya koyamadı. 1 milyon gencimiz KPSS’ye girdi ve sorular çalındı. Büyük bir buhran, büyük bir beyin ızdırab yaşıyor bu gençlerimiz, bu gençlerimiz nasıl kendilerine gelecekler? Bir sene çalışıp emek vermek, bir sene masa başında sandalye üzerinde oturmak ne demek? Bu emekleri kim karşılayacak, nasıl karşılayacak? Görevden alındı da ne oldu 1 milyon gencin emeğini kim karşılayacak? Bunun hesabını kim verecek? Ortada kişi yok, kocaman bir soru. Türkiye’de yer yerinden oynuyor, depremler oluyor hesap verecek bir makam yok, bir kişi yok. Nasıl bir ülkede yaşıyoruz hayretler içerisindeyiz” diye konuştu.

“BU NECİP MİLLETİN 26 MİLYONU İCRALIK”

Ülkenin iyiliğini düşen her şeyin arkasında olduklarını dile getiren Genel Başkan Yardımcısı Zor; “Türkiye’de faize dönük ekonominin en kısa zamanda kalkmasını, israfın önlenmesini, kur korumalı mevduat ve barajlara, yollara, hastanelere tanınan kullansanız da kullanmasanız da hazine garantili durumların ortadan kalkmasını istiyoruz. Biz Yeniden Refah Partisi olarak ülkemizin iyiliğini düşünen her şeyi destekliyoruz. Muhterem Genel Başkanımız ‘Kim bu ülkede taş üstüne taş koymuşsa biz onun yanındayız, onun arkasındayız! bakın Ayasofya’nın açılmasında oradaydık. Dış politikada Mavi Vatan’a destek verdik, Libya meselesinde hükümetin yanında yer aldık. Suriye meselesinde ‘Yanlış yapıyorsunuz’ dedik. Köprülerin, yolların ve hastanelerin yapılmasına da karşı değiliz, yanlış anlaşılmasın ama bir liraya yapılacak şeyin 10 liraya yapılmasına karşıyız. İnsanımızın konforu tabii ki de arttırılsın çünkü bunu hak ediyor, necip bir milletiz ama bu necip milletin 26 milyonu icralık. O yüzden bizim asıl çıkışımız insanlarımızın değerlerinin heba edilmemesi üzerinedir” ifadelerini kullandı.

“MİLLİ GÖRÜŞÇÜLER GELİYOR BUNU BİLESİNİZ”

Genel Başkan Yardımcısı Zor, son olarak Yeniden Refah Partisi’nin müjdelerini açıklayarak; “Türkiye’de Yeni Refah Partisi artık hem milletimizin içinde hem de milletimizin hakkını hukukunu korumak için Büyük Millet Meclisinde temsil edilecektir. Bunu bilesiniz bu birinci müjdemizdir. İkinci müjdemiz ise biz bulunduğumuz yere rengimizi veririz, biz eğer Mecliste isek, muhalefet isek Milli Görüşe ve insanımıza insanımızın lehine olan iktidara yaptırırız, iktidarda bizsek zaten bunu biz güle güle yaparız, severek yaparız. Biz insanımıza o bereketi yaşatırız. Devir değişti herkese haber salın üzülenlere, ümitsizlere, mağdurlara, ezilenlere selam salın. Artık Milli Görüş geliyor, Türkiye’de yaşanabilir bir ülke yapmak için inançlı kadrolar geliyor. Yeni bir dünya kurmak için Milli Görüşçüler geliyor bunu bilesiniz” diyerek sözlerini tamamladı.

Kongrenin sonunda ise toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

E.K.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.